DOLAR 32,5994 0.29%
EURO 34,7712 0.21%
ALTIN 2.464,91-1,37
BITCOIN %
İstanbul
16°

PARÇALI BULUTLU

KALAN SÜRE

TROY’un FinTek sektöründeki öncüsü “VizyonPay” olacak!

TROY’un FinTek sektöründeki öncüsü “VizyonPay” olacak!

Fiziki POS alanındaki boşluğu soft POS çözümleriyle gideren Vizyon Elektronik Para, BKM ve TROY üyeliklerini de başarıyla ekleyerek kart çıkarma hedefine ulaşıyor. Vizyon Elektronik Para Genel Müdürü Tufan Şener, “4 çeşit ürün grubumuzla artık ödeme sektöründeki tüm gereksinimleri 360 derece karşılayabiliyoruz. Bu başarı, Vizyon Elektronik Para’nın sektördeki güçlü konumunu daha da pekiştiriyor ve ödeme alanındaki farklı ihtiyaçlara eksiksiz çözümler sunma kapasitesini vurguluyor” diyor...

ABONE OL
19 Mart 2024 12:03
TROY’un FinTek sektöründeki öncüsü “VizyonPay” olacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PSM DERGİSİ

Fatura tahsilatı, sanal POS ve dijital cüzdan ürünleriyle hizmet veren Vizyon Elektronik Para, geliştirdiği soft POS çözümüyle kısa bir süre içinde fiziki POS hizmeti de vermeye başlayacak. Şirketin dördüncü ürün grubunu ise ön ödemeli kartlar oluşturacak.
TROY markalı fiziki kartları müşterilerine dağıtmak için gün sayan Vizyon Elektronik Para, markalarını da “VizyonPay” çatısı altında birleştiriyor.
Vizyon Elektronik Para Genel Müdürü Tufan Şener ile bu yapılanmanın perde arkasını, gelecek plan ve hedeflerini konuştuk…

Geçen yıl haziran ayında sizle yaptığımız röportajda, 5 yıllık stratejik yol haritasını belirlediğinizi belirtmiş, “Tüm faaliyet alanlarımızda hızlı bir büyüme dönemine giriyoruz. Dijital cüzdan amiral gemimiz olacak. Yurt dışı iş birlikleri ve ön ödemeli kart projelerini de önceliklendireceğiz” demiştiniz. Aradan geçen 9 ayda ne gibi gelişmeler yaşandı, hedeflerinize ne ölçüde ulaşabildiniz?

Evet, geçen yıl faaliyet alanımızı genişleterek önemli bir adım atmıştık. Artık en geniş faaliyet iznine sahip şirketiz diyebilirim. Vizyon POS ve Vizyon Mobil markalarımızın ardından yaklaşık 1 yıl süren Ar-Ge çalışmalarımızla dijital cüzdanımız için gerekli altyapıyı tamamladık. Cüzdanımızı daha geniş kitlelere ulaştırmak için her şey hazır. Kullanım alanlarını yaygınlaştırmak için ön ödemeli kart çalışmalarımız hızla devam ediyor. BKM üyelik sürecini geçen aralık ayı itibarıyla tamamladık. BKM ve TROY üyesi olarak fiziki kartlarımızı da çok yakında kullanıcılarımıza en iyi şekilde hizmet sunacağız. BKM üyeliğimizle birlikte müşterilerimize sadakat kartı projeleri, white label cüzdan altyapısı gibi hizmetleri de verebilecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Visa, Mastercard gibi diğer kart şemalarıyla da anlaşma söz konusu olabilir mi?

Evet, bu kuruluşlarla da görüşmeler yaptık. Ancak bizim bu noktada önceliğimiz yerli ve milli, Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY ile yola devam etmek. Hatta bu konuda FinTek sektörüne öncülük etmek gibi bir misyon edindik. Bildiğiniz üzere TROY şemalı kartlar, Discover ile anlaşması dolayısıyla yurt dışında da her yerde kullanılabiliyor.

“ Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY’un yaygınlaşması için FinTek sektörüne öncülük edeceğiz. ”

GÜNDEN GÜNE ARTAN AZMİMİZ VE YEPYENİ BİR VİZYON’LA KARŞINIZDAYIZ: VİZYONPAY!

Geçen yılki röportajımızda “Vizyon Card” markasını kullanacağınızı belirtmiştiniz. Vizyon Elektronik Para, Vizyon POS, Vizyon Mobil, Vizyon Card… Sırada başka bir marka var mı?

Gerçekten heyecan verici bir döneme giriş yapıyoruz ve “markalar üstü bir çatı marka” doğuyor. Yepyeni kimliğimiz ve “VizyonPay” olarak adlandırdığımız markamızla birlikte, sektördeki güçlü varlığımızı ve etkileşimimizi daha da güçlendireceğiz.
Uzman kadromuzun tecrübesiyle ve teknolojik yeniliklerimizle birlikte VizyonPay markası altında buluşuyoruz. Vizyon Elektronik Para olarak başladığımız bu yolculuğumuzu yepyeni bir isimle, sürekli değişen ve gelişen hizmet anlayışımızla sürdürüyoruz.
16 yıl boyunca değerli kullanıcılarımıza hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyor ve kendimize ilke edindiğimiz güvenilirlik ve sürekli gelişim misyonumuzla ilerliyoruz. Müşterilerimizin, iş ortaklarımızın ve tüm paydaşlarımızın beklentilerine yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Mobil ödemeler demişken Android POS, soft POS konusunda da çalışmalarınız var mı?

Elbette. Soft POS çözümümüzü de büyük ölçüde kullanıma hazır hale getirdik. Şu anda kusursuz hizmet anlayışımızla test süreçlerini yürütüyoruz. Bilindiği üzere soft POS, şu anda Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar üzerinde çalışıyor. Yazılım dışında herhangi bir maliyete girmeden, akıllı telefonları fiziki POS cihazına çevirebiliyorsunuz. Bu alandaki potansiyelin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz.

AVANTAJLARLA DOLU BİR BÜYÜME YOLCULUĞU

Fatura tahsilatı, sanal ve fiziki POS, dijital cüzdan, kart… Anlaşılan altyapı ve ürünleşme çalışmalarını büyük ölçüde tamamlamışsınız? Sırada ne var?

Hayata geçirdiğimiz yeni ürünümüz dijital cüzdanla birlikte her geçen gün daha da büyüyoruz. Müşterilerimize, kullanıcılarımıza 7/24 destek verebilmek için altyapımıza ve insan kaynağımıza yatırım yapıyoruz. Ödeme sektörüne uçtan uca hizmet sunarak, tüm ihtiyaçların çözümünü müşterilerimizle buluşturuyoruz. Büyümemizin katlanarak artacağı bir döneme girdik.

İstihdamda artış planlıyorsunuz.

Sektörde nitelikli eleman ihtiyacı malum. Bu konuda ne gibi çalışmalar yürütüyorsunuz?

Oldukça genç bir çalışan kitlemiz var. Öncelikle onların yetkinliklerini artırmaya çalışıyoruz. Şirketimiz bünyesinde de eğitimler verip çalışanlarımızın kariyer gelişimini destekliyoruz. Deneyimli çalışanlarımız da kariyerinin başındaki ekip arkadaşlarımıza mentorluk yapıyor.

Yeni ve nitelikli istihdam konusunda ise TÖDEB Akademi’nin sağladığı olanaklardan yararlanıyoruz. TÖDEB’in desteklediği “FinTek Çırağı” programı kapsamındaki eğitimlerde başarılı olan genç yetenekleri bünyemize katıyoruz. İhtiyaçlarımız doğrultusunda yetkinliği yüksek, deneyimli isimleri de ekibimize dahil ediyoruz.

“ Dijital cüzdan ve kartlarla birlikte her geçen gün büyüyoruz. ”

Salgınla birlikte kullanım alışkanlıkları değişti. Eskiden fatura ödeme deyince ilk akla gelen şirketlerden biriydiniz. Bu alanda deniz bitti mi?

Şirketimiz, 2007 yılında başladığı serüveninde fatura tahsilatı alanında önemli bir rol oynayarak sektöre yön verdi. O dönemde uzun kuyrukların oluştuğu fatura ödeme noktalarını hatırlayın… Günümüzde ise salgın, teknolojik yenilikler ve regülasyonlar sayesinde bu süreçleri dijitalleştirdik. Mobil cihazlarımız üzerinden bir tıkla fatura ödemelerini gerçekleştirmek mümkün.

Bu değişimle birlikte, şirket olarak faaliyet izinlerimizi genişleterek müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir yapı oluşturduk. Fiziki ve dijital ortamda çeşitli hizmetler sunarak müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkardık. Ancak bu alanda daha da ileri gitmeye kararlıyız.

Dijital entegrasyonlar konusundaki çabalarımızla, faturaların dijitalleşen dünyada daha etkili bir şekilde ödenmesini sağlamak için çalışıyoruz. Farklı API’lerle entegrasyon sağlayarak, projelerimizi birbiriyle konuşturarak sektörde öncü olmaya devam ediyoruz. Ayrıca, FinTek şirketlerinin ihtiyaçlarını temsilci noktalarımız aracılığıyla karşılayabilecekleri stratejik yaklaşımlar geliştiriyoruz ve bu doğrultuda iş ortaklığı anlaşmaları imzalıyoruz.
Önümüzdeki dönemde, işlevleri daha da gelişmiş, iş hacmi artmış temsilcilerimizin sahada etkin bir şekilde faaliyet gösterdiğini göreceksiniz. Müşteri odaklı yaklaşımımız, teknolojiye olan yatırımlarımız ve stratejik iş birliklerimizle sektördeki liderliğimizi sürdürmeye kararlıyız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.