user
Küresel piyasalar veri gündemine odaklandı

Sıradaki içerik:

Küresel piyasalar veri gündemine odaklandı

e
sv

Garipoğlu Ailesi, Avustralya’da şirket aldı

16 Şubat 2021 06:25

EKONOMİ MANŞET ÖZEL HABER / ZAFER PERVİN  

Bir dönemin en ünlü iş insanlarından olan Hayyam Garipoğlu’nun oğlu olan Kasım Garipoğlu, yurtdışındaki işlerini büyütüyor. İngiltere’de kurduğu Global Kapital Group (GK Group), şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Garipoğlu, Avustralya’da bir şirket satın aldı. Garipoğlu’nun şirketi GK Group’un satın aldığı firma ise Fairmarkets Trading oldu. Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren Garipoğlu’nun şirketi GK Group, böylece Avustralya’da iş yapma şartı olan ASIC lisansının da sahibi oldu.

ESKİ ODEABANK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI CEO OLDU 

Londra merkezli GK Group, şu anda dijital platformları aracılığıyla 100’den fazla ülkedeki müşterilerine aracılık, alternatif finans, dijital bankacılık ve kurumsal bankacılık hizmetleri gibi geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. Satın almayı ise bankacılık dünyasının tanınmış ismi olan ve en son Odeabank’ın Genel Müdür yardımcılığı görevini üstlenen GK Group’un çiçeği burnunda CEO’su Gökhan Erkıralp yaptı. Erkıralp, 6 ay önce GK Group şirketine katılmıştı.

 

19 ÜLKEDE 29 OFİSİ BULUNUYOR

 

2010 yılında Kasım Garipoğlu tarafından kurulan ve FinTech alanında faaliyet gösteren GK Group İspanya’dan Çin’e, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Çekya’ya  geniş bir coğrafyada 19 ülkede 29 ofise sahip.

  

ARSENAL İLE ÇALIŞIYOR

 

Geçtiğimiz yıllarda dünyaca ünlü futbol kulübü İtalyan AC Milan ile sponsorluk anlaşması imzalayan GK Group’un şu andaki partneri ise İngiliz devi Arsenal.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli