user
Portekiz’de konut fiyatları fırladı

Sıradaki içerik:

Portekiz’de konut fiyatları fırladı

e
sv

Musk’un serveti 2 günde 11 milyar dolar arttı

24 Ocak 2023 09:31
 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tesla ve Spacex şirketinin sahibi olan Elon Musk için 2023 harika başladı. Tesla CEO'sunun serveti 2018'de attığı bir tweet hakkında mahkemede savunma yaparken kullandığı cümlelerle yeniden yükselişe geçti

EKONOMİMANSET.COM/DIŞ HABERLER

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre, Musk’ın serveti Cuma günü başlayan duruşmalardan bu yana yaklaşık 10,6 milyar dolar artarak 145,2 milyar dolara ulaştı. Tesla hisseleri dün %7,7 primle 19 Aralık’tan bu yana en yüksek kapanışını yaptı. Hisse senedi, 20 Aralık’tan bu yana en yüksek gün içi fiyatı olan 143,50 dolara kadar yükseldi.

Milyarder işadamı Ağustos 2018’de “Tesla’yı hisse başına 420 dolar ödeyen yatırımcılara satabileceğini” söylediği tweet’inden kaynaklanan bir borsa dolandırıcılığı davasıyla karşı karşıya. Tesla hisseleri olası bir satış ihtimaliyle tweetin atıldığı gün %13.3 yükseldi. Ancak satış asla gerçekleşmedi.

San Francisco’da iki gündür mahkeme önünde ifade veren 51 yaşındaki işadamı attığı tweetlerle yatırımcıları zarara uğratmakla suçlanıyor. Musk ise tweetleri ile hisse fiyatları arasında nedensel bir bağlantı olmadığını iddia ediyor.

Musk savunmasında 2018 yılında Suudi yatırımcıların Tesla’yı satın almak istediğini ve bu konuda oldukça kararlı olduklarını söyledi. Bu konudaki girişimleri yatırımcılara gazetecilerden önce haber vermek için böyle bir yol izlediğini ileri sürdü.

Dava geçen hafta başladı ve Şubat ayına kadar sürmesi bekleniyor. Federal jürili davanın hangi yönde ilerleyeceği belli değil.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli