user
Sigorta sektörünün “En İyi İşveren Markası” Groupama

Sıradaki içerik:

Sigorta sektörünün “En İyi İşveren Markası” Groupama

e
sv

Sompo Sigorta’da sürpriz ayrılık

25 Ocak 2021 21:14
 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 İşte Şenol Ortaç’ın veda maili: 

 Bugün 19 yıldır çalıştığım, ailemle bir tuttuğum, bana hep mutluluklar, gurur ve başarı hissettiren şirketimden ayrılık vakti.19 yıl önce yine karlı bir günde başlamıştım o zamanki adıyla Fiba Sigorta’ya. Bugün yine karlı bir günde veda ediyorum. Benim için en kıymetlisi bu şirketin kuruluşunda yer almaktı. Her dakikası hayatımın en önemli deneyimiydi.

Bu şirkete başlamadan önce o zamanki sektörün lider şirketinde çalışıyordum. Buraya geldiğimde ise 2001 ekonomik krizi vardı ve şirket ruhsat bile almamıştı. Yani 30 yaşında bir genç yönetici olarak sektör liderinden sektörün sonuncusuna transfer olmuştum. 2 aylık bir kızım vardı. Ben hep kızımla özleştirdim bu şirketi. Kızım şimdi büyüdü, çok iyi bir eğitim aldı, güzelleşti 🙁 , çok güzel okullarda çok başarılı sonuçlar aldı ve bir kaç ay önce yuvadan uçarak okumak amacıyla yurt dışına yerleşti. Kendine yeni bir macera başlattı. İşte o zaman ben de farklı rüzgarlara yelken açmanın zamanı geldiğini idrak ettim.

Geçen onca yıl içerisinde takım arkadaşlarım ile birlikte bir çok güzel başarılara imza attık. Türkiye’nin ilk % 100 online sigorta şirketini kurduk. Bir çok yeni ürüne , sayısız yeni uygulamaya imza attık . Japon sermayedarımız tarafından bireysel ürünler tarife ve uygulamalarında tüm dünyadaki şirketleri arasından “Mükemmelliyetçilik Merkezi” seçildik. Genç yaşına rağmen hiç bir birleşme, satın alma olmadan çok kısa sürede sektörün en büyük şirketlerinden biri haline getirdik . Bu pazar payını oluştururken kurulduğu ilk birkaç yıl hariç kesintisiz her sene sektörün en karlı şirketlerinden biri olduk.

Bu ayrılık boynumdan çıkaracağım yaka kartından ibaret. Bundan sonra ömrüm boyunca bu şirketin her bir haberini , her bir uygulamasını takip edeceğim . Sene sonunda sonuçlar açıklandığında  Sompo’nun başarılı sonuçları ile mutlu olacağım. Çalışma arkadaşlarımla övünecek, hatta başarılarından kendime paye çıkarmaya devam edeceğim 🙂

Çok ama çok güzel dostluklar, anılar biriktirdim burada.

Bugüne kadar bende emeği olan herkese sonsuz teşekkür ederim.

Yine , yeniden görüşmek dileğiyle

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
 • ferah 1 sene önce
 • kripto paralar güçlenecek. Fed, faiz sarmalı altını zayıflatacak. Bu kış kripto paralar katlanacam