user
Avrasya Tüneli’nde Güney Koreli ortak hissesini satışa çıkardı

Sıradaki içerik:

Avrasya Tüneli’nde Güney Koreli ortak hissesini satışa çıkardı

e
sv

Ford’da şok gelişme! Ünlü iş adamının bayiliği iptal edildi!

04 Mart 2021 16:48
 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Otomotiv Yetkili Satıcıları (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu’nun Ford bayiliği düşülürken, tüzük gereği başkanlığı da sona erecek. Bayilik iptalinin Ford Otosan’da yaşanan ve yargıya intikal eden usülsüzlüğe bağlı olduğu iddia ediliyor. Sektörde göre Ford Otosan’da ortaya çıkarılan 247 milyon liralık yolsuzluğun faturasının üst düzey yöneticilere çıkması bekleniyordu. Ancak sosyal medya ve sektördeki iddialara göre bu fatura şimdilik Ford Otosan’ın en büyük bayilerden biri olan Şahsuvaroğlu’na çıkmış görünüyor. Sektörde, 247 milyon liralık yolsuzluğun fark edilmemesi “garip” olarak yorumlanıyor. 

Haberin sosyal medyada etkisi sürerken OYDER’in konu ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:

Kamuoyu Açıklaması

 Bugün bazı sosyal medya hesaplarında yayınlanan Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu ile ilgili söylemler gerçeği yansıtmamaktadır.

OYDER Yönetim Kurulu olarak 32 yıldır yapıldığı gibi aylık olağan yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirdiğimizi ve başkanımız ile birlikte görevimizin başında olduğumuzu bildiririz. Bu doğrultuda OYDER Yönetim Kurulu’nun alacağı kararlar için hiç kimsenin istikamet belirlemesi de doğru değildir.

Konu ile ilgili olarak asılsız ve dayanaktan yoksun söylemlerde bulunanlar hakkında tüm kanuni haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyuna duyururuz.

 OYDER YÖNETİM KURULU

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli