Yemeksepeti'ni hackleyenler harekete geçti! Tacizler başladı

Yemeksepeti'nin kabul etmediği ancak hackerların ödeme almadığı takdirde hacklenen bilgileri paylaşacağına ilişkin olayda yeni gelişme yaşandı. Twitter'da bir Yemeksepeti kullanıcısı kendisinin nasıl taciz edildiğini anlattı.

Yemeksepeti'ni hackleyenler harekete geçti! Tacizler başladı

EKONOMIMANSET.COM - ÖZEL HABER

Hackerların bir süredir uğraştığı Yemeksepeti'nde adli olaylar yaşanmaya başladı. Hackerlar hacklediği bilgileri ifşalamaya başlama sürecine girmesiyle birlikte bazı kişiler mağdur oldu.

Twitter kullanıcısı Başak isimli bir kişiye ulaşan hackerlardan birisi hacklenen 20 bin kişinin içinde yer aldığını ve gece yarısı görüntülü arandığını tweetlerinde belirtti.

Karakola giderek şikayetçi olmak isteyen Yemeksepeti kullanıcısına görevli kişiler birşey yapılamayacağını ve hackerla olan yazışmaları sosyal medyada paylaşması yönünde tavsiyede bulunduklarını söyledi.

HACKER PARA İSTİYOR

Yemeksepeti'ni hackleyen hacker "Borcunu öde" diyerek kullanıcıdan para istiyor. Ahlaksızca konuşmalar içeren yazışmaların sonunda Başak adlı kullanıcı Yemeksepeti'yle yazışma yapıyor. Yazışma neticesinde Yemeksepeti operatörü "Yapılan son kontroller sonucunda, yeni bir veri ihlali söz konusu olmadığı tespit edilmiştir. Dilerseniz üyeliğiniz hakkında detaylı bilgi alamk için [email protected] adresine gönderebilirsiniz Başak Hanım" açıklamasında bulunuyor.

İşte o yazışmalar...