Rekabet onayı verdi, Yapı Kredi Koray’a sattı

Yapı Kredi Koray’da hisse satışına Rekabet Kurumu onay verdi. Yapı Kredi Bankası, şubat ayının sonunda paylarını ortağı Koray GYO’ya satacağını açıklamıştı

Rekabet onayı verdi, Yapı Kredi Koray’a sattı


Yapı Kredi Koray GYO paylarının Koray GYO'ya satılmasına ilişkin 1 ay önce alınan karara resmi kurumlardan gereken onay geldi. Yapı Kredi Bankası’nın 24 Şubat’ta aldığı karar ile bankanın Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (YKGYO) sermayesinde sahibi olduğu hisselerin Koray GYO’ya devrine Rekabet Kurumu onay verdi. Yapı Kredi Bankası’ndan şubat sonunda yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanılmıştı:  “Bankamızın YKGYO sermayesinin yüzde 30,45'ini temsil eden 12.179.872,00 TL nominal değerli payların Koray Gayrimenkul ve Yatırım A.Ş.'ye, 18.270.000,00 TL'si devir aşamasında peşin ve 11.875.500,00 TL'si YKGYO'nun sahibi olduğu Göktürk Arsası (Taşınmaz) üzerinde inşaat ruhsatının alınmasını veya Taşınmaz'ın satılmasını takiben 90 gün içinde tahsil edilmek üzere toplam 30.145.500,00 TL bedelle satılmasına, satış işlemine ilişkin Koray Gayrimenkul ve Yatırım A.Ş. ile Pay Devir Sözleşmesi imzalanmasına, pay devrinin gerekli yasal izinlerin alınmasını müteakip gerçekleştirilmesine karar verilmiştir” denilmişti.

PORTFÖYÜNDE ÖNEMLİ PROJELER VAR

Açıklamada, “Satış bedelinin ikinci taksiti için payların devri aşamasında gayrikabili rücu senet alınacak olup, bu taksit için belirlenen tutar ilgili taşınmaz için en son açıklanan değerleme raporunda belirlenen rayiç bedelinin %30,45'i esas alınarak uyarlamaya tabi tutulacaktır. Devir işlemi başta Sermaye Piyasası Kurulu ve Rekabet Kurumu onayının alınması ile YKGYO genel kurulunda şirketin unvan değişikliğinin onaylanması koşulları olmak üzere belirli kapanış koşullarına tabidir” bilgisi yer aldı. Yapı Kredi Koray’ın portföyünde Evidea, İstanbul Zen, İstanbul Bis, Elit Rezidans, gibi projeler bulunuyor.