Para transferi şirketi Wise’dan şaşırtan bilanço

İngiltere merkezli ödeme sistemleri şirketi Wise Plc, yıllık gelirlerinin 0 artışla 686 milyon dolara ulaştığını açıkladı

Para transferi şirketi Wise’dan şaşırtan bilanço

EKONOMİ MANŞET/DIŞ HABERLER

İngiltere merkezli ödeme sistemleri şirketi Wise Plc, yıllık gelirlerinin %30 artışla 686 milyon dolara ulaştığını açıkladı. Bu rakam analistlerin 682 milyon dolarlık beklentilerinin üzerinde gerçekleşti. Para transferi firması önümüzdeki 1 yıl içinde içinde gelirlerinin %30 ila %35 arasında artacağı öngörüsünde bulundu.

Şirketten borsaya gönderilen açıklamaya göre Wise Plc, Mart 2021 ile Mart 2022 arasında 93 milyar dolarlık para transferine aracılık etti. Şirketin hizmetlerinden yararlanan müşteri sayısı ise %29 artışla 4.6 milyona yükseldi.

Buna karşın düzeltilmiş FAVÖK 148.8 milyon dolar ile beklentilerin oldukça altında gerçekleşti. Wise'ın kurucu ortağı ve CEO'su Kristo Kaarmann yaptığı açıklamada şirketin "yatırım yapmaya ve küresel olarak genişlemeye devam edeceğini" söyledi.

Londra merkezli fintech, Avrupa, Singapur ve Teksas ofisinde 400'den fazla açık pozisyon için işe alım yapıyor.  Wise CFO'su Matt Briers bir telefon görüşmesinde, "Ekiplerimiz mühendislik ve ürün alanında yoğun bir şekilde işe alacak ve dünya çapında büyümeye devam edecek" dedi.

Briers, Wise'ın 70'den fazla ülkeye para gönderebildiğini buna karşın sadece 45 ülkeden para alabildiğini belirterek, "Yani ufukta genişleyeceğimiz birçok pazar var." diye konuştu.