Bitcoin kaç para olacak?

Bitcoin, mart ayından mayıs ayına kadar art arda dokuz hafta boyunca değer kaybetti. Bu kayıp serisi kripto para biriminin 13 yıllık tarihindeki en uzun kayıp serisi olarak kayıtlara geçti

Bitcoin kaç para olacak?

EKONOMİ MANŞET/DIŞ HABERLER 

Geçtiğimiz Kasım’da 66 bin dolardan alıcı bulan Bitcoin şu anda o seviyenin %55 altında işlem görüyor

Peki ama kripto para piyasalarında uzun süredir devam eden çalkantı daha ne kadar devam edecek? 

Herkesin cevabını merak ettiği bu soruya eski bir yatırım bankacısından ilginç bir yanıt geldi. Credit Suisse’den ayrılıp 130 milyon dolarlık Osprey Funds’u kuran Greg King, halen 30,500 dolardan işlem gören Bitcoin’in 26 bin dolara kadar düşmesinin kimseyi şaşırtmaması gerektiğini söyledi.

Deneyimli bankacının yönettiği Osprey Funds kripto para piyasalarına yatırım yapıyor ve müşterilerinin parasını bu varlıklarda değerlendiriyor. Şirket Nisan ayında müşterilerine gönderdiği raporda Bitcoin için önümüzdeki 3 yılın sonunda 106 bin dolarlık bir hedef fiyat belirledi. 

Osprey Funds CEO’su Greg King, parasını kripto varlıklarda değerlendirmeyi düşünen yatırımcılara kritik bir tavsiyede bulunuyor. King, yatırımcılara portföylerinin %2 ila %20'sini kriptoya ayırmalarını tavsiye ediyor. Bunun üzerindeki tutarların yıkıcı sonuçları olabileceği uyarısında bulunuyor.