user
İran, Türkiye-Suriye görüşmelerine ve normalleşme sürecine nasıl bakıyor?

Sıradaki içerik:

İran, Türkiye-Suriye görüşmelerine ve normalleşme sürecine nasıl bakıyor?

e
sv

Polonyalı enerji şirketi PKN Orlen, ABD ile 20 yıllık LNG anlaşması imzaladı

25 Ocak 2023 18:22
 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Polonyalı enerji şirketi PKN Orlen ile ABD'li Sempra Infrastructure arasında 20 yıllık sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) anlaşması imzalandı

Sempra’dan yapılan açıklamaya göre, ABD’li şirket Polonya’ya yılda 1 milyon ton LNG ihraç edecek.

Söz konusu LNG’nin “Port Arthur” projesinden sağlanacağı kaydedilen açıklamaya göre, ilk LNG teslimatının 2027’de yapılması bekleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sempra Infrastructure Üst Yöneticisi Justin Bird, “Orta Avrupa’nın en büyük enerji grubu olan PKN ORLEN ile uzun vadeli ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz. Avrupa’nın artan talebi için LNG sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

PKN Orlen Üst Yöneticisi Daniel Obajtek ise, “Geçen yıl, ABD, Polonya’nın ana doğal gaz tedarikçilerinden biri haline geldi. Sempra ile ortaklık kurarak ithalat portföyümüzü çeşitlendiriyor ve hem Polonyalı müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak hem de PKN ORLEN’in uluslararası pazardaki varlığını güçlendirmek için kullanılacak ek doğal gaz sağlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Sempra’nın daha önce yaptığı açıklamalarda ConocoPhillips ve Engie gibi şirketlerle anlaşma sağladığı ve halihazırda 10 milyon tondan fazla LNG gönderimi için sözleşme imzalandığı kaydedildi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli