user
Dolar fiyatlarında yatay seyir

Sıradaki içerik:

Dolar fiyatlarında yatay seyir

e
sv

New York borsası düşüşle açıldı

24 Ocak 2023 17:52
 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

New York borsası güne düşüşle başladı

Açılışta Dow Jones endeksi, 180 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,55 azalarak 33.444,72 puana geriledi.

S&P 500 endeksi yüzde 0,45 azalışla 4.001,74 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 0,54 kayıpla 11.302,93 puana indi.

Şirketlerin finansal sonuçlarıyla hisse ve sektör bazlı hareketlerin öne çıktığı piyasalarda, yeni gününün açılışında negatif bir seyir izlendi.

ABD’de 2022’nin son çeyreğine ait bilançolar gelmeye devam ederken, 3M, Johnson & Johnson ve General Electric gibi şirketler finansal sonuçlarını açıkladı.

Madencilik ve kimya endüstrisinde faaliyet gösteren 3M’in karında düşüş kaydedildiğini bildirmesi sonrası hisseleri yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti.

ABD’li ilaç şirketi Johnson & Johnson’ın hisseleri beklenenden iyi gelen finansal sonuçlarına rağmen yüzde 1’e yakın düştü. General Electric’in de beklentileri aşan geliri ve karına rağmen hisseleri yüzde 2’ye yakın değer kaybetti.

Analistler, piyasalarda gözlerin borsa kapanışının ardından bilançosu açıklanacak ABD’li teknoloji şirketi Microsoft’un finansal sonuçlarına çevrildiğini belirtti. Ayrıca analistler, ABD’de bugün açıklanacak imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin de takip edileceğini kaydetti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli