user
Japonya’da imalatçıların güveni düştü

Sıradaki içerik:

Japonya’da imalatçıların güveni düştü

e
sv

JP Morgan stratejistinden hisse uyarısı

18 Ocak 2023 08:43
 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

JP Morgan Chase stratejisti Marko Kolanovic, hisse senetleri için ilk çeyrekte aşağı yönlü riskler görmeye devam ediyor

JP Morgan Chase stratejisti Marko Kolanovic, hisse senetlerdi için ilk çeyrekte aşağı yönlü riskler görmeye devam ettiğini bildirdi.

JPMorgan, resesyon ve Fed’in aşırı sıkılaştırmaya gitmesi korkularına işaret ederek portföyü içinde hisse senedinin ağırlığını bir kez daha düşürdü.

Genel olarak hisse senetleri için ve spesifik olarak Euro Bölgesi için “ağırlığını azalt” çağrısını güçlendiren JPMorgan, gelişmekte olan piyasa ve Çin hisse senetleri için ise ağırlığını artır tavsiyesini sürdürdü.

Kolanovic yatırımcılara gönderdiği raporda, “Risk varlıkları konusunda ihtiyatlı olmaya devam ediyoruz. Resesyon ve aşırı sıkılaştırma risklerinin yüksek seyretmeye devam ettiğin ortamda hisse senetlerinde geçtiğimiz hafta yaşanan rallinin peşine düşmeye isteksiziz. Enflasyonda yavaşlama veya bir yumuşak iniş potansiyeli konusunda pek çok iyi haberin hali hazırda fiyatkların içinde olduana inanıyoruz” dedi.

Kolanovic, ABD ekonomisinin 2023 sonunda resesyona gireceğini, enflasyonun yavaş yavaş normalleşeceğini ve Fed’in faizleri 2024 başlarında düşüreceğini öngörüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli