user
İşte en çok konut satılan ilçe!

Sıradaki içerik:

İşte en çok konut satılan ilçe!

e
sv

Erdoğan: Kağıthane-Havalimanı metrosu ilk ay ücretsiz

22 Ocak 2023 15:42
 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattının açılışında yaptığı konuşmada, "Günde 800 bin yolcu kapasiteli bu metro hattı sayesinde Kağıthane'den İstanbul Havalimanı'na 24 dakikada ulaşılabilecek" dedi. Erdoğan, metro hattının ilk ay ücretsiz hizmet vereceğini de duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günde 800 bin yolcu kapasiteli Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Hattı sayesinde Kağıthane’den İstanbul Havalimanı’na 24 dakikada ulaşılabileceğini açıkladı.

Erdoğan, Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Hattı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, İstanbul’a tarihi öneme sahip yeni bir eser kazandırmanın heyecanını, mutluluğunu ve gururunu yaşadığını söyledi.

“Kanal İstanbul Projesi’ni er veya geç ülkemize kazandıracağız” diyen Erdoğan’ın konuşmasından satır başları özetle şöyle:

-Bakırköy-Bağcılar, Başakşehir-Kayaşehir, Kazlıçeşme-Sirkeci, Altunizade-Bosna Bulvarı hatlarındaki çalışmalarımız sürüyor. Tüm bu projeleri tamamladığımızda İstanbul’un raylı sistem ağını 380 kilometrenin üzerine çıkarmış olacağız.

-Son yıllarda devreye giren metro hatlarının neredeyse tamamı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızca inşa edilen projelerdir. Halen çoğunluğu yine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tarafından yürütülen projeleriyle İstanbul, dünyada en fazla raylı sistem inşası yapılan şehirler arasında ilk sırada bulunuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli