DOLAR 27,3963 0.32%
EURO 28,8361 0.07%
ALTIN 1.663,610,03
BITCOIN %
İstanbul
22°

PARÇALI BULUTLU

KALAN SÜRE

Yeni yatırım kültürü dönemi Foneria’da başlıyor

Yeni yatırım kültürü dönemi Foneria’da başlıyor

Yatırım dünyasının yeni oyuncusu Foneria, Türkiye'nin tüm fon kurucularının yatırım fonlarına yer verdiği uygulamasıyla, herkesi portföy sahibi yapmak üzere yola çıktı. Davranışsal Yatırımcı Analizi ile yatırımcısının kendini yakından tanımasını sağlayan Foneria, Otonom Portföy ile yatırım kültürünün inşasına katku sunuyor

ABONE OL
17 Nisan 2023 16:59
Yeni yatırım kültürü dönemi Foneria’da başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yatırım yapmak hemen herkesin aklının bir köşesinde dursa da, doğru yatırımı yapmak deyince birçok bariyer ile karşı karşıya kalındığı bir gerçektir. Finans dünyasının deneyimli isimlerinin aynı çatı altında buluştuğu yeni nesil dijital yatırım uygulaması Foneria, Türkiye’nin fon pazarı olarak, herkesin portföy sahibi olmasını sağlayan bir hizmet sunuyor. Davranışsal Yatırımcı Analizi sayesinde kişinin kendine uygun olan yatırıma ulaşmasını sağlayan uygulama, varlık sınıfları çeşitlendirmesi yapılan bir yatırım modelim olan Otonom Portföy ile yeni nesil yatırım kültürünü de oluşturuyor.

Kendi ruhu olan, güven veren, yatırımcı dostu uygulama “Foneria”

Uzun yıllar bankacılık sektöründe üst düzey yöneticilik yapan, Foneria Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Arif İsfendiyaroğlu, yatırım dünyasındaki ihtiyacı görmesi ve yatırımı herkesin yapabileceği bir modele dönüştürme fikri ile yola çıkıyor. “Gelir eşitsizliği, varlık ve alım gücü dengesizliğinin temelindeki faktör, geniş bir kesimin elindeki nakde aynı imkanlarla yatırım yapıp değer katamayışıdır. Gelişen teknoloji ve bu teknolojinin doğru kullanımı ile herkes yatırımcı olabilir, portföye yönetebilir. Nasıl sorusunun yanıtı Foneria’nın neden kurulduğunun da yanıtı oluyor.” diyen İsfendiyaroğlu; Foneria’da sadece “büyükler”in değil, “orta ve küçük”lerin de yatırım yapabilmesi hedefi ile herkes için fırsat eşitliği sunduklarının, aynı zamanda hizmeti ulaşılabilir kıldıklarının altını çiziyor.
Foneria ile portföy sahibi olmak ve yönetmen sadece büyük yatırımcıya özel bir servis olmaktan çıkıyor. Korkutmayan, finansal terimler içinde boğmayan, ferah bir mobil uygulama olarak Foneria pazarda önemli bir boşluğu da doldurmuş oluyor. Foneria, yatırımı anlaşılır hale getiriyor ve bunu yatırım kültürünü dönüştürme yolundaki en önemli adımlardan biri olarak tanımlıyor. Foneria’da en az miktarda yatırımı olan ile en yüksek yatırımı olan kullanıcı eşit değer görüyor, aynı hizmet kalitesinden faydalanıyor. Yaptırımı doğru yönetememe, yatırım fırsatlarını kaçırma ve yatırım risklerine karşı endişeleri olanlara, Foneria kendisine uygun yatırımın kafa rahatlığını sunuyor. Foneria kullanıcıları tüm fon kurucularının yatırım fonlarının bilgilerine en detaylı şekilde ulaşıyor, daha bilinçli bir yatırımcı olmak için video içeriklerinden faydalanabiliyor. Yatırım yapmak isteyen kullanıcılar ise, uzaktan müşteri edişimi sayesinde tamamen dijital süreçle ve video görüşme ile kolayca Gri Portföy Yönetimi A.Ş.’nin müşterisi oluyor. Gri Portföy Yönetimi A.Ş. Tarafından ve Gri Portföy’ün uzman fon yöneticileri tarafınadn yönetilen “Otonom Portföy”lerden kendisine uygun olan ile portföy sahibi olup, yatırımcı forması ile sahaya çıkıyor.

Yatırımda ilk adım kendimizi tanımak, ikinci adım yatırım yapmak

Davranışsal Yatırımcı Analizi, yatırımcı risk toleranslarını ve yatırım yaparken dikkat etmeleri gereken davranış eğilimlerini belirlemelerine yardımcı oluyor. Yatırımcı bu analiz satesinde kendisine en uygun Otonom Portföy’e yatırım yapabiliyor. Otonom Portföyl’ler Gri Oırtföye Yönetim A.Ş.’nin uzman fon yöneticileri tarafından yönetiliyor ve piyasa koşullarındaki değişikliklere göre otomatik olarak güncelleniyor. Aynı zamanda portföyün dengesini bozmadan yatırımcıya istediği zamanda para çekip, yatırabilme imkanı da sunuyor. Yeni nesil dijital portföy yönetimi hizmeti almak isteyen Fonerialı, uzaktan istediği yerden, video görüşme ile Gri Portföy Yönetim A.Ş.’nin müşterisi oluyor. Fonerialılar portföy performanslarını enflasyon, emlak fiyatları, altın, borsa endeksi gibi değerlerle karşılaştırarak endişeden uzak, rahat bir şekilde karar verebiliyor, yatırımlarını yönetebiliyor.

Foneria sadece yeni nesil bir yatırım uygulaması değil, yatırım yolculuğundaki sıkı dost

Foneria Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Arif İsfendiyaroğlu “Foneria, herkes için ulaşılabilir, erişilebilir, yatırım miktarından bağımsız olarak herkese eşit önem verilen bir yeni nesil yatırım uygulamasıdır. Cam tavanların ya da duvarların olmadığı, her bir paranın çeşitlilik anlayışıyla portföy olarak yönetildiği ve aynı zamanda insanların kendini güvende hissedeceği, kullanıcı dostu bir sistem içindeyiz Foneria’da. Nasıl ki her insan birbirinden farklıdır, yatırımcıların da eğilimleri aynı şekilde farklılık gösterir. Ne de olsa hepimiz “yumurtaları tek sepete koyma!” atasözüyle büyüdük. Tabii ki hepimizin yatırıma yaklaşımı ve yatırımdan beklentileri farklılık gösteriyor. Hatta beklentilerimiz hayatımızın farklı evrelerinde bile değişime uğrayabiliyor. Yani herkesin sepet düzeni farklılaşabiliyor. Yatırımcı olmanın ilk adımı kendini tanımak, eğilimlerinin, reflekslerinin, korkularının, heyecan ve kırılma noktalarının da farkında olmaktır. Bu yüzden Foneria’da önce kendimizi tanıyoruz. Acaba ben nasıl bir yatırımcıyım sorusunun yanıtını alıyor sonrasında da yatırım adımını atıyoruz. Yatırım adımında da büyük bir kolaylık sağlayan Foneria, Otonom Portföy ile zahmetsiz profesyonel yatırım hizmeti de sunuyor. Foneria’yı şöyle de tanımlayabiliriz, yatırım yolculuğunun her adımında sizinle birlikte yürüyecek, zaman zaman koşacak bir yol arkadaşıdır. Özetle, ister yeni bebek adımlarıyla başlamış olun, ister triatlon sporcusu, herkesin kendini bulabileceği, karmaşık olmayan, yatırım yaparken keyif alabileceği bir dünya kurduk. Foneria’yı deneyimleyen herkes portföy sahibi olacak. Tasarruf sahiplerini doğru yatırımla buluşturup, tasarruflarını sağlıklı büyütmelerini sağlamanın, bir yatırım kültürü oluşturmanın ülkemizin geleceği için de önemli olduğunu düşünüyorum. Bu konuda son derece heyecanlı olduğumuzu söylemek isterim.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.