Yapı Kredi yönetiminde sürpriz iki istifa

Yapı Kredi Bankası'nda iki Genel Müdür Yardımcısı görevinden ayrıldı

Yapı Kredi yönetiminde sürpriz iki istifa

Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcıları Erhan Adalı ve Nurgün Eyüboğlu'nun genel müdür yardımcılığı görevlerinden ayrıldığı bildirildi.

Yapı Kredi Bankası'nın, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında şunlar kaydedildi:

"Bankamız Kurumsal, Ticari ve KOBİ Bankacılık Yönetimi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erhan Adalı ve Krediler Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurgün Eyüboğlu, 1 Haziran 2021 itibarıyla Bankamızdaki genel müdür yardımcılığı görevlerinden ayrılmıştır."

Öte yandan KAP'taki açıklamada, Adalı ve Eyüboğlu'nun yerine gelecek isimlere ilişkin bilgi yer almadı. 

Erhan Adalı kimdir?

Lisans derecesini 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden alan Erhan Adalı, mesleğe Garanti Bankası’nda Müfettiş olarak başladı. Adalı, çeşitli pozisyonlarda görev almasından sonra 1997-2005 yıllarında Kurumsal Şube Müdürü, Ticari Bankacılık Bölge Müdürü ve KOBİ Bankacılığı Pazarlama Müdürlüğü’nde Koordinatör olarak çalıştı. 

2005-2012 yıllarında Garanti Emeklilik ve Hayat AŞ’nin Genel Müdürü olarak çalışan Adalı, daha sonra 2015'e kadar Garanti Bankası’nda Krediler Genel Müdür Yardımcısı görevine devam etti. 

2015-2017 yıllarında Garanti Leasing ve Garanti Mortgage Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Adalı, Mart 2018 tarihinden bu yana ise Yapı Kredi Bankası’nda Kurumsal ve Ticari Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor. 

Erhan Adalı, aynı zamanda 2018 yılının Mart ayından beri İcra Kurulu Üyesi. Ayrıca Yapı Kredi Faktoring, Yapı Kredi Leasing, Yapı Kredi Bank Azerbaijan ve Yapı Kredi Bank Malta’da Yönetim Kurulu Üyesi. Adalı, Yapı Kredi Koray GYO Yönetim Kurulu Üyesi görevine devam ediyordu

Nurgün Eyüboğlu kimdir?

Nurgün Eyüboğlu, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. İş hayatına 1991 yılında İktisat Bankası’nda MT olarak başlamıştır. 1993 yılında katıldığı Koçbank’ta, 2004 yılına kadar Şube Müdürü olarak çalışmıştır. 2006 yılında Yapı Kredi ve Koçbank’ın birleşmesiyle, 2009 yılına kadar Yapı Kredi'de Kurumsal Bankacılık ve Çok uluslu Firmalar Grup Başkanı olarak kariyerine devam etmiştir. Şubat 2009 yılında Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü olarak görev almıştır. Şubat 2013 tarihinden itibaren Kurumsal ve Ticari Kredilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürmüştür. Mart 2020 itibariyle Krediler Genel Müdür Yardımcısı (CLO) ve İcra Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Eyüboğlu, Yapı Kredi Faktoring, Yapı Kredi Leasing ve Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Yönetim Kurulu Üyesi’dir