UPT’den Cibuti ile işbirliği

Dünya genelinde 176 ülkede, 400 bin işlem noktasında Aktif Bank iştiraki olarak hizmet veren UPT, son olarak Kuzeydoğu Afrika’da yer alan Cibuti Cumhuriyeti ile işbirliği gerçekleştirdi. UPT ile Cibuti’de de artık dakikalar içinde ve uygun maliyetle para transferi gerçekleştirmek mümkün olacak

UPT’den Cibuti ile işbirliği

Dünya genelinde 176 ülkede, 400 bin işlem noktasıyla hizmet veren Aktif Bank iştiraki ve Türkiye’nin lider para transferi şirketi UPT, tüm dünyada 130’dan fazla partneri ile büyümeye devam ediyor. Kuzeydoğu Afrika’da yer alan Cibuti Cumhuriyeti’nin posta şirketi La Poste De Djibouti ile para transferi, ödeme ve gönderim işlemleri için işbirliği gerçekleştiren UPT, bir ilke imza attı. UPT, Cibuti’de faaliyet gösteren ilk ve tek Türk ödeme kuruluşu oldu. 

Bu işbirliği ile Cibuti Postanesi para transferi gönderim ve ödeme işlemleri için UPT sistemini kullanacak ve Cibuti Postanesi müşterileri UPT ürünleri ile tüm dünyaya para transferi yapıp kendilerine gönderilen transferleri teslim alabilecek. 

Dijitalleşme alanında önemli adımlar atan UPT, La Poste De Djibouti ile anlaşan UPT, UPTION müşterilerine 7 gün 24 saat boyunca anlık para transferi gerçekleştirebilme imkânı sunacak. 

“İşbirliklerimiz Cibuti bankalarıyla devam edecek”

Türkiye ile Cibuti arasında gerçekleştirilen para transferi ve ticari ödemelerde büyük kolaylık sağlayacak uygulamanın lansman toplantısında konuşan UPT Genel Müdürü  Hakan Özat “UPT olarak Türkiye dışında kendi markamız ile hizmet sunduğumuz ülke sayısını, Cibuti ile beraber 11’e çıkarmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye ve Cibuti arasında her geçen gün artan ikili ticaret ve yatırımlar söz konusu. Gerçekleştirdiğimiz bu anlaşmalar ile Türkiye ve Cibuti arasındaki kültürel ve ekonomik ilişkilerin de canlanacağını düşünüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz işbirliği sonucunda Cibuti’de UPT markası ve para transferi ürünleri ile hem gönderim hem de ödeme işlemlerimize başladık. Bu yeni işbirliği kapsamında Cibuti’deki müşterilerimiz, Türkiye ve tüm dünyaya para transferi gönderimlerini UPT sistemi ile hızlı, güvenli ve ucuza gerçekleştirebilecek. Aynı zamanda Türkiye ve tüm dünyadan Cibuti’ye gönderilen para transferleri ödemelerini de alabilecekler. Cibuti Postanesi ile yapmış olduğumuz anlaşma, her iki ülke ekonomisi için de farklılık yaratacak olup işbirliklerimizin Cibuti bankalarıyla da devam edeceği haberini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız” dedi.

UPT’nin yeni mobil para transferi uygulaması UPTION

10 yılı aşkın süredir global para transferi dünyasında en çok tercih edilen firmalardan biri olan UPT’nin hayata geçirdiği mobil uygulaması UPTION ile fiziki noktalarda gerçekleştirilen tüm işlemler artık dijital dünyada. UPTION ile kullanıcılar, yurt içi ve yurt dışı hesaba, karta veya isme gönderim işlemlerini gerçekleştirebiliyor. UPTION ayrıca “Mesajla Para İste”, “QR ile Para Transferi” gibi günlük hayatı oldukça kolaylaştıracak pratik çözümler de sunuyor.