user
ÖTV’de matrah limiti artırıldı

Sıradaki içerik:

ÖTV’de matrah limiti artırıldı

e
sv

Türk şirketten ABD’ye dev yatırım

24 Kasım 2022 09:03
Türk gayrimenkul devi Nef, Miami'de 2,2 milyar dolarlık dev bir proje için düğmeye bastı. Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Miami merkezli Workforce Housing Partners LLC ile 5 yılda yaklaşık 10 bin konut, yurt ve daireden oluşan karma bir proje için anlaşma imzaladıklarını açıkladı

SİGORTAGUNDEM.COM/DIŞ HABERLER

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Bloomberg’e yaptığı açıklamada Nef’in yüzde 90’ına ve Workforce Housing’in geri kalanına sahip olduğu ortaklığın ilk etapta Miami’de konut, daire ve öğrenci yurdundan oluşan 2 bin 200 projeyi hayata geçireceğini söyledi. Ortak girişim grubu bu projenin ardından farklı eyaletlerde 3 bin 800 konut daha inşa etmeyi planlıyor.

Kripto yatırımcıları, hedge fon yöneticileri ve avukatların taşınmasıyla 6 milyonluk nüfusa sahip Miami gayrimenkul yatırımlarının gözdesi haline geldi. Workforce Housing’in yönetici ortağı Jason Talbot, “Covid sonrası Miami çok farklı bir yere dönüştü. Muazzam bir teknoloji, finans akışı ve genel olarak konuşursak büyük bir servet göçü var, bu da daha çeşitli, esnek bir yerel ekonomi yaratıyor” dedi.

Resmi adı Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı Ve Yatırım A.Ş. olan Nef, Türkiye, New York, İngiltere ve Kazakistan’da yaklaşık 15 bin ünite inşa etti. Timur Gayrimenkul’ün yaklaşık 25 milyar lira varlığı bulunuyor. Şirket 2021 yılında 3.5 milyar dolarlık konut satışı gerçekleştirdi. (Bloomberg News)

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli