Tesla, Dogecoin ile ödeme yöntemlerini test ediyor

Geçtiğimiz ay milyarder iş adamı Elon Musk, Dogecoin ile bazı Tesla ürünlerinin alınabileceğini açıklamıştı. Ortaya atılan yeni iddiaya göre Tesla bu işlem için testlere başladı.

Tesla, Dogecoin ile ödeme yöntemlerini test ediyor

Kısa bir süre önce elektrikli otomobil devi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Tesla ürünleri için şirketin Dogecoin (DOGE) kabul edeceği açıklamıştı. Son olarak bir yazılımcı, DOGE ödeme seçeneğinin yaklaşık üç gün önce test için eklendiğini iddia etti. Mühendis, Tesla‘nın kaynak kodunu arka uçta analiz ettiğini ve şirketin bu seçeneği “kesinlikle” test ettiğini belirtti.

Tesla Dogecoin’i ödeme olarak kabul edecek

Tesla daha öncesinde bir süreliğine Bitcoin (BTC) kabul etmiş ve devamında bu adımından vazgeçmişti. Devamında Dogecoin (DOGE) için de ortaya atılan iddialar, Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın DOGE ile Tesla ürünlerinin alınabileceğini açıklamasının ardından onaylanmıştı.

Son olarak kodun içerisinde Dogecoin çalışmalarını bulan mühendis şunları söyledi:

“Kodların çoğu, Tesla’nın ödemeleri işlemek için kullandığı en son Javascript dosyalarında zaten mevcut, ancak Dogecoin ile ilgili kısım ne olursa olsun null döndürmek zorunda kalıyor, bu nedenle hiçbir zaman gösterilmiyor (temelde kodu üretimde test etmenin bir yolu).”

Başka bir deyişle, DOGE ödeme seçeneği şu anda teknik olmayan çoğu kişinin henüz göremediği “gizli bir özellik” olarak test ediliyor.