user
Kripto paralar yatırımcılar için güçlü alternatif olabilir mi? 

Sıradaki içerik:

Kripto paralar yatırımcılar için güçlü alternatif olabilir mi? 

e
sv

Tekzip

19 Ağustos 2022 14:56
 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sayın Ekonomi Manşet Haber Genel Müdürlüğü, 

14.08.2022 Tarihinde www.ekonomimanset.com alan adlı internet sitesinde “Borsada Şebeke Avı” başlıklı bir yazı ile müvekkile iftira atılmış ve kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine sebebiyet verilmiştir. Bu şekilde tamamen gerçeğe aykırı, uydurma bir haber ile gündeme gelmek tarafımızca esefle karşılanmıştır. Konu hakkında hiçbir araştırma yapılmadan yayımlanan haber; gerçek olmayan bilgilerin bir araya getirilmesinden ibaret olup bu bilgiler kamuoyunun yanlış çıkarımlara ulaşmasına neden olmaktadır. Habercilik dili çerçevesinde bakıldığında “iddia ediliyor, sırrı çözüldü, öne sürüldü, ortaya çıktı” ibareleri ile bezenen, hiçbir somut veri ve kaynağa dayanmayan, habercilik etiğine ve ahlak kurallarına uymaksızın sadece sipariş üzerine ve tamamen masa başında hazırlanmış ve yayınlanmış bir haber olduğu görülmektedir.

Şüphesiz ki haberi yapan gazetenin halkı doğru bilgilendirmek adına bir kaygısı bulunmamaktadır. Nitekim haber içeriğinde isnat edilen fiilleri konu edinen herhangi bir soruşturma/kovuşturma kararı bulunmamaktadır. Gerçek olmayan bu tür haberlerin yapılmasının amacı toplum nezdinde müvekkilimizi itibarsızlaştırma, karalama ve ülke genelinde kaos yaratmaktır. İşbu tekzip metni ile söz konusu haberin gerçek dışı olduğunu bildirme zorunluluğu hasıl olmuştur. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

Müvekkilin kişilik haklarına saldırı niteliğinde olan haber, bu tekzip yazısının hazırlanarak, kamuoyunda uyanan yanlış kanaatlerin düzeltilmesi amacıyla yayımlanmasını zaruri kılmıştır. 

Bu açıklamanın, 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 9. Maddesine istinaden alınan mahkeme kararı dayanak olmak üzere yayınlanmasını talep ederim.

Batuhan Mumcu & Neslihan Mumcu Vekili

Av. Muhammed Hardalaç 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli