TBB, Uluslararası Bankacılık Kongresi düzenleyecek

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve bankacılık ve finans eğitimi bölümleri olan bazı üniversitelerin işbirliğinde, ulusal ve uluslararası kapsamda akademisyenlerin ve bankacılık sektörü temsilcilerinin katılımıyla 6 - 7 Ekim 2022 tarihlerinde Uluslararası Bankacılık Kongresi düzenleyecek.

TBB, Uluslararası Bankacılık Kongresi düzenleyecek

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve çevrimiçi gerçekleşecek kongre üniversitelerle bankacılık sektörü arasındaki bağları güçlendirmek, finans sektöründeki güncel gelişmeler ve akademik çalışmalar hakkında TBB üyelerini bilgilendirmek amacıyla başlatılan “Sektör-Akademi” işbirliği çalışmaları kapsamında hayata geçiriliyor. Kongreye, tebliğ sunarak veya dinleyici olarak katılım sağlanabilecek. Katılımcı tebliğleri hakem değerlendirmesi akabinde uygun bulunmaları halinde çeşitli yayınlarda yer alabilecek.  

Bankacılık, finans, sigortacılık, sermaye piyasaları, risk yönetimi, banka muhasebesi, pazarlaması, denetimi, hukuku gibi benzeri konulardaki tebliğlerin bildiri özetlerinin 30 Haziran 2022 tarihine kadar Bilim Kuruluna gönderilmesi gerekiyor.

Kongreye katılım, bildiri gönderimi ve detaylı tüm bilgilere www.bankacilikkongresi.org adresli internet sitesinden ulaşılabilir.