Son dakika... Ünlü kripto para borsası hacklendi

BitMart saldırıya uğradığını açıkladı ve 150 milyon dolarlık kaybın bulunduğunu belirtti.

Son dakika... Ünlü kripto para borsası hacklendi

Ünlü Bitcoin ve kripto para borsası BitMart, Cumartesi günü geç saatlerde saldırıya uğradığını ve bunun 150 milyon dolarlık kripto para biriminin kaybına yol açtığını söyledi. Borsanın hacklenmesinden SHIB ve makalede belirtilen 27 altcoin etkilendi.

Ünlü Bitcoin borsası BitMart hacklendi: 150 milyon dolarlık saldırı!

PeckShield’ın güvenlik araştırmacıları, başlangıçta borsanın 100 milyon dolarlık bir hack saldırısına uğradığını açıkladı. Kurucu ve CEO Sheldon Xia daha sonra hack olayını doğruladı ve tweet attı:

"Sıcak ETH cüzdanlarımızdan birini ve sıcak BSC cüzdanlarımızdan birini içeren büyük ölçekli bir güvenlik ihlali belirledik. Şu anda hala olası yöntemleri tartışıyoruz. Bilgisayar korsanları, yaklaşık 150 milyon dolar değerindeki varlıkları geri çekmeyi başardı."

Borsanın hacklenmesinden SHIB ve bu 27 altcoin etkilendi

Sheldon Xia, borsanın “sıkı bir güvenlik kontrolü yürüttüğünü” ve tüm para çekme işlemlerinin “bir sonraki duyuruya” kadar askıya alındığını açıkladı. PeckShield ilk olarak aşırı miktarda giden transfer olduğunu fark etti. BitMart sıcak cüzdanından bir dizi altcoin’in gönderildiği ortaya çıktı. Aşağıda şu anki bilgilerle hackten etkilenen altcoin’ler yer almaktadır.

Bu tokenler, Shiba Inu (SHIB) gibi çok sayıda meme tokeninin yanı sıra USDC stablecoin’de yarım milyon dolar içeriyordu. Bazı yorumcular, Binance Smart Chain Blockchain’inden de fonların çalındığını ve bunun da bilançoyu büyütebileceğini belirtti.