Son çöküşü bilmişti! Bitcoin için ne bekliyor?

Kripto para uzmanı Michael van de Poppe, sert düşüşte olan Bitcoin için yeni tahminde bulundu.

Son çöküşü bilmişti! Bitcoin için ne bekliyor?

Başarılı kripto para analisti Michael van de Poppe, piyasa değerine göre en büyük kripto paranın ayı bölgesini geçip geçmediğini belirlemek için Bitcoin (BTC) fiyatını analiz ediyor.

Michael van de Poppe, büyük Bitcoin çöküşünü de önceden öngördü!

Derin piyasa çöküşünden saatler önce analist Michael van de Poppe, 518.000 Twitter takipçisine, Bitcoin’in sert bir şekilde düzeltmesini ve boğa piyasasının bittiğine dair bir izlenim bırakmasını beklediğini söyledi. Michael van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

"Senaryo çok basit. İnsanlar Aralık ayında bir boğa koşusu bekliyorlardı. Olmuyor. Piyasa buna göre düzelsin. İnsanlar en düşük seviyede (yaklaşık 47.000 dolar-50.000 dolar) bir ayı piyasası bekleyecekler. Piyasaları kontrol edin ve herkesi geride bırakın. Süper bisiklet."

Michael van de Poppe: Düzeltme artık sona erdi!

50.000 doların altındaki Bitcoin fiyatı ile şimdi analist, BTC’nin hala bir boğa piyasasında olduğunu söylüyor ve düzeltmenin artık sona erdiğine inandığını vurguluyor. Michael van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

"Genel olarak bu, piyasalarda standart %30-40’lık bir düzeltmenin en düşük seviyesi olmalıdır. Bununla birlikte, piyasalarda çok büyük miktarda kaldıraç olduğu için Bitcoin’de son birkaç yılda düzeltmeler çok kötü. Bu sayede aşmış oluyoruz. Ama her şey yolunda, şimdi yapılmalı."

Michael van de Poppe: Bitcoin’deki bu grafikle günü tamamlıyoruz

Grafiklere bakıldığında analist, Bitcoin’in V şeklinde bir geri dönüş veya BTC’nin gelecek yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları tekrar ziyaret edeceği keskin bir ralli başlatması için iyi bir şans olduğunu söylüyor.

"Bitcoin’deki bu grafikle günü tamamlıyoruz. Bence V şeklinde bir iyileşme şansı var. Önümüzdeki hafta bunun nasıl gelişeceğini göreceğiz, ancak bu sıçramalar önemli ve iyi."