Shiba Inu'de balinalar harekete geçti

Kripto para piyasası için her zaman balinaların hareketleri bir dizi önemli bilgi içerir. Öyle görünüyor ki şimdi de balinaların Shiba Inu bakiyelerinde kritik değişim var.

Shiba Inu'de balinalar harekete geçti

Kripto para piyasasındaki düzeltme tüm yatırımcıları ilgilendiriyor. Bunlar arasında “balina” olarak adlandırılan yüklü miktarda coine sahip büyük yatırımcı grubu da var. Kripto para piyasası yüzde 5-10 düşerken balinalar da harekete geçti. Öyle görünüyor ki yatırımcılar fonlarını yeniden dağıtmaya başlarken, bazı coinleri geride bırakarak USDT’ye geçiş yapıyor.

WhaleStat’in sağladığı verilere göre, Ethereum ağındaki en büyük 1,000 cüzdanda bulunan toplam ERC-20 tokeni varlıkların yüzde 18’ini Shiba Inu oluşturuyor. Daha önce ise büyük cüzdanlarda bulunan tokenlerin yüzde 22’den fazlasını oluşturuyordu Shiba Inu tokenler.

Balinalar aynı zamanda ticaret yaptıkları coinlerde de değişikliğe gitti. Şimdi Chainlink ya da BitPanda token gibi altcoinlerin ticaretini yapıyorlar. Ama aynı zamanda balinaların fonlarının yüzde 7’den fazlası fiat paralara gidiyor. Balinalar kripto para piyasasında devam eden düzeltmeden korunmak için fiat paraya geçmeye başladı.

Balinaların bugünlerdeki favorisi

Yine de hala yatırımlarını yönlendirdikleri tokenler de var. Bu aralar balinalar arasındaki en popüler token meme kripto para Elon. Son 24 saatte en çok alınan coin oldu. Yine de dolar cinsinden en çok değerin ayrıldığı kripto para hala Shiba Inu. Ancak SHIB fiyatı ATH değerinden sonra yüzde 50’den fazla değer kaybetti.

Balinaların SHIB’den sonra en çok aldığı kripto para ise CRO token. Bu kripto paranın Ethereum balina cüzdanlarındaki hakimiyeti yüzde 6.5. Diğer yandan USDT ve Ethereum’dan sonra balinaların en çok satın aldığı kripto para ise GALA token.