Ripple ve SBI Remit'ten iş birliği

Kripto şirketi Ripple, Japonya-Tayland para transferlerini kolaylaştırmak için SBI Remit ile yeni bir ortak proje başlattığını duyurdu

Ripple ve SBI Remit'ten iş birliği

Proje kapsamında, Japonya’nın en büyük ödeme sağlayıcısı olan SBI Remit, RippleNet teknolojisini kullanarak anında para göndermesine izin verecek. Siam Commercial Bank, bu girişimde Tayland tarafını temsil etmiş olacak.

Ripple, SBI Remit ile Japonya-Tayland Para Transferlerini Kolaylaştıracak
Ripple, Japonya-Tayland para transferlerini kolaylaştırmak için SBI Remit ile yeni bir ortak proje başlattı Ripple’ın basın açıklamasına göre; uygulama sayesinde Japonya’daki 47.000’den fazla şirket, ATM’leri kullanarak Tayland’a ücretsiz olarak yen gönderebilecek. Söz konusu açıklama Ripple’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Asya ülkeleri ve şirketleri, Ripple’dan tam olarak yararlanırken ve XRP’yi operasyonlarına dahil ederken, ABD’deki şirketler de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan ciddi düzenleyici baskı altına girdiğini belirletim. Yine de görünen o ki bu tartışmanın kurallarını fark eden Ripple, tüm çabalarını ve dikkatini asıl işine yoğunlaştırmak için çalışmalarının odağı haline getirdi.