user
2030’da işgücü açığı 85 milyonu aşacak

Sıradaki içerik:

2030’da işgücü açığı 85 milyonu aşacak

e
sv

Powell: Daha iyi kripto düzenlemelerine ihtiyaç var

27 Eylül 2022 12:56

Fed Başkanı Jerome Powell kripto para birimleri için daha iyi düzenleme yapılması çağrısında bulundu. Powell kripto para piyasasındaki son çalkantının finans piyasalarının geneline yayılmadığını ancak gelecekte bu durumun değişebileceğini belirtti.

Powell Fransa Merkez Bankası’nın düzenlediği paneldeki ‘dijital finans’ konulu toplantıda küresel faiz artışlarının merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminde önemli yapısal sorunları ortaya çıkardığını söyledi. Powell “İyi haber, merkeziyetsiz finansla geleneksel bankacılık ve geleneksel finans sistemi arasındaki etkileşimin şu anda çok fazla olmaması” diye konuştu.

Powell video aracılığıyla yaptığı konuşmada “Bu durum sonsuza kadar devam etmeyecek. DeFi yayıldıkça ve daha çok bireysel müşteriye dokunmaya başladıkça daha uygun düzenlemelere ihtiyaç olacak” ifadesini kullandı.

Fed’in hala dijital para birimi fikrini müzakere ettiğini belirten Powell bir süre daha bu konuda kesin karar alınmasını beklemediğini söyledi ve “Bu konuda ilerleme sağlamak için yürütme organı ve Kongre’nin onayına ihttiyaç var. Bu nedenle bü sürecin en az birkaç yıl daha süreceğini düşünüyoruz.” şeklinde yorum yaptı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli