PayPal, kripto para hamlesi ile gündemde

Geçtiğimiz yıllarda kripto para piyasasına giriş yapan ödeme platformu, PayPal Coin adını verdiği kripto parayı piyasaya sürecek

PayPal, kripto para hamlesi ile gündemde

Geçtiğimiz yıl ABD ve İngiltere’de kripto para alım/satım işlemlerini aktif eden PayPal, yeni bir sızıntı ile gündeme geldi. Sızdırılan bilgilere göre, yakın zamanda PayPal Coin adıyla stable (stabil) kripto para birimi piyasaya sürülecek.

USDT, DAI ve BUSD gibi kripto para birimlerinin yer aldığı stabil dijital paralar, belli bir varlığın değerine eşitlenerek piyasaya sürülüyor. Dolar, euro ve pound gibi para birimlerinin yanı sıra, altın ve gümüş gibi kıymetli metaller de stabil kripto paraların değerini belirleyebiliyor.

Dolara endeksli yeni bir kripto para doğuyor: PayPal Coin

Dünyanın en çok kullanılan ödeme platformlarından biri olan PayPal, kripto para piyasasında büyümeye devam ediyor. PayPal üzerinden kripto para işlemi gerçekleştirmek isteyen yatırımcılar, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum veya Litecoin alıp satacak. Ayrıca, en düşük 1 pound ile işlem yapabilecekler.

PayPal’ın Blockchain Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte, şirketin dijital para hamlelerinin yatırımcılar tarafından olumlu karşılandığını ifade etti. İşlem hacminin beklentilerini fazlasıyla karşıladğını belirten Ponte, gelecekte daha fazla ülkede kripto para alım/satım hizmeti vereceklerinin altını çizdi.

Yazılım geliştiricisi Steve Moser, PayPal uygulamasının kaynak kodlarını incelediğini açıkladı. Uygulamanın kaynak kodlarında ABD dolarını baz alan PayPal Coin ile ilgili bazı bölümlerin olduğunu belirten Moser, şirketin yakın zamanda kripto para birimini piyasaya sürebileceğini belirtti.

Ülkemizde geçtiğimiz yıllarda faaliyetini durdurma kararı alan PayPal’ın tekrar Türkiye pazarına giriş yapıp yapmayacağı ne yazık ki bilinmiyor. Haberimizde yer alan hiçbir ifade yatırım tavsiyesi değildir. Shiftdelete