Sermaye piyasalarında önemli gelişme! Küçük yatırımcılar ele geçirdi

Geçtiğimiz Cuma günü Pera GYO'nun genel kurulu yapıldı ve küçük yatırımcılar birleşerek şirketin yönetimini ele geçirdi.

Sermaye piyasalarında önemli gelişme! Küçük yatırımcılar ele geçirdi

EKONOMIMANSET.COM

Sermaye piyasalarında az rastlanan bir durumla karşılaşıldı. Geçtiğimiz Cuma günü ana ortağı Global Yatırım Holding'in olduğu Pera GYO'nun genel kurulu gerçekleştirildi. Genel kurulda küçük yatırımcılar birleşerek şirketin yönetimini ele geçirdi.


İmtiyazlı hissenin bulunmaması nedeniyle ve Global'le Ardus'un şirket üzerinde toplamda yüzde 11'de kalırken küçük yatırımcılar birleşerek yüzde 38 paya sahip oldu ve genel kurulda yönetim kurulu seçimi maddesini ekletti.

Yapılan seçimde küçük yatırımcıların oluşturduğu grup yönetimi ele geçirdi. Eski yönetim kurulunda Mehmet Kutman'ın yanında eski TİM Başkanı Oğuz Satıcı da bulunuyordu.

AVUKATTAN ŞOK ÇIKIŞ

Genel kurulda ayrıca bilançolara ilişkin olarak gelişme yaşandı. Global Yatırım Holding'in avukatı, mevcut bilançolara ilişkin soru işaretleri olduğunu açıkladı. Bilançoyu ise avukatın maaşını aldığı yönetim hazırlamıştı!

İŞTE YÖNETİME GİREN KÜÇÜK YATIRIMCILAR

Şirketin Yönetim Kurulu Üyeliklerine Ekrem KORKMAZ, Erdin ÖZEL, Halil ÜRÜN, Sami DUMAN (bağımsız üye) ve Murat TAŞYÜREK (bağımsız üye) üç yıl süre ile görev yapmak üzere seçildi.