user
Mobius’tan kriz sonrası Bitcoin tahmini

Sıradaki içerik:

Mobius’tan kriz sonrası Bitcoin tahmini

e
sv

Kripto, geleceğin finans sistemine hazırlanıyor

28 Kasım 2022 14:29
 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kripto paralar yaşanan düşüşe rağmen geleceğin finans sisteminde önemli bir yer alacağını gösteriyor. Bitay Araştırma Departmanı Analisti Betül Yavuz gelişmeleri derledi

Haberler

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, katıldığı bir konferansta uluslararası ödemelerde dijital para kullanım önerisi getirdi.
Cardano ağında akıllı sözleşmelerinin sayısı 2022’de %300’ün üzerinde artış yaşadı.
Almanya merkezli ayakkabı ve spor giyim ürünleri üreticisi olan Atheist, kripto para birimleri ile ödeme kabul etmeye başladığını açıkladı.
Bitcoin’de ayı sezonuyla birlikte, milyon dolarlık Bitcoin bulunduran cüzdanların sayısında %80’lik bir düşüş görüldü.
Bitcoin madencilerinin elde ettiği gelir, son iki yılın en düşük seviyesine geriledi.

Piyasa Notları

ABD borsaları Cuma günü Şükran günü tatili nedeniyle yarım günlük işlem görmesi ardından karışık seyirle kapadı.
Amerika’da enflasyon nedeniyle alım gücü gerileyen tüketicilerin Black Friday indirimlerinde internet üzerinden rekor düzeyde harcama yaptığı bildirildi.
ABD dolarının diğer gelişmiş ülke para birimleri karşısında değerini gösteren DXY endeksi artış gösterdi. (106.20)
Euro Bölgesi’nin en büyük ekonomisi Almanya, yılın üçüncü çeyreğinde yıllık bazda %1,2 ile beklentilerin üzerinde bir büyüme kaydetti.
Çin’de vaka sayısının rekor seviyelere ulaşmasıyla “sıfır Covid” politikası kapsamında karantina ve kısıtlamalara karşı protestolar başladı. Asya Finans Piyasaları’nın güne -%3.50’lik düşüşle başlamasının ardından Bitcoin fiyatı ise 16.000$ ‘a geriledi.

28 KASIM BİTCOİN TEKNİK ANALİZ

Oldukça hacimsiz günler geçiren Bitcoin hafta sonu da yatay seyrini sürdürürken, sabah saatlerinde Asya piyasalarının -%3.50 açılmasıyla birlikte 16.000$ seviyelerini gördü. Öğle saatlerinde eski konumuna geri dönmeye çalışan Bitcoin, 16.200$ seviyelerinde fiyatlanıyor.

4 saatlik grafik incelendiğinde düşen kanal içerisinde hareketlilik gösteren Bitcoin için;

-Aşağı yönlü hareketliliğin devamında ilk destek seviyesi kanalın orta bandı olan 15.900$ seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin, eğer bu seviyelere tutunamazsa bir önceki dip seviyesi (15.500$) 3. kez test edilebilir. Bir sonraki kritik destek ise kanalın alt bandı 15.200$.

-Yukarı yönlü hareketlilikte ise 16.600$ olan kanalın üst bandı aşılması önemli olacak Bu seviyenin aşılması halinde birçok kez denemiş olduğu ve her seferinde ret aldığı seviye olan 17.000$, bir sonraki direnç seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

28 KASIM ETHEREUM TEKNİK ANALİZ

Hafta sonu kritik direnç seviyesini aşan ancak bugün sabah saatlerinde Bitcoin’deki düşüşle beraber geri çekilen Ethereum gün içerisinde 1170$ seviyelerinde fiyatlanıyor.

4 saatlik grafik incelendiğinde “Düşen Üçgen” formasyonu oluşturan Ethereum için;

-Aşağı yönlü hareketliliğin devamında ilk destek seviyesi Fibonacci 0.26 seviyesi olan 1.155$ seviyeleri test edilebilir. Bu seviyeye tutunamaması halinde ise bir sonraki destek seviyesi olan üçgenin alt bandı 1070$ seviyelerine kadar bir geri çekilme görülebilir.

-Yukarı yönlü hareketlilikte düşen üçgenin üst bandı 1180$ test edilebilir. Bu seviyenin aşılması ve günlük kapanışlar yapması halinde ise bir sonraki direnç seviyeleri olarak 1235$ ardından ise 1280$ önemli bir direnç olarak karşımıza çıkıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli