user
Mevduat ve katılma hesaplarının korunması için 25 milyar lira bütçe

Sıradaki içerik:

Mevduat ve katılma hesaplarının korunması için 25 milyar lira bütçe

e
sv

İngiliz hükümeti çift haneli maaş artışına kapıyı kapadı

19 Ocak 2023 12:44
 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İngiltere'de hükümet, sendikalarla adil anlaşmaya varmaya çalıştıklarını ancak sendikaların talep ettiği çift haneli maaş zammı talebine yönelik çalışmalarının olmadığını bildirdi

İngiltere’de hükümet, sendikalarla adil anlaşmaya varmaya çalıştıklarını ancak sendikaların talep ettiği çift haneli maaş zammı talebine yönelik çalışmalarının olmadığını bildirdi.

Başbakanlık Sözcüsü Max Blain, yaptığı açıklamada, hükümetin, ücret tartışmalarında sendikalarla adil bir anlaşmaya varmaya çalıştığını söyledi.

BAŞBAKANLIK GREVLERİN DEVAMINA KARŞI

Blain, sendikaların çift haneli maaş artış talebini kabul edemeyecekleri konusunda net olduklarını ve bu talebin “enflasyonu daha kalıcı hale getireceğini” ifade etti.

AA muhabirinin, eleştirilere rağmen hükümetin grev karşıtı yasayı çıkarmaya kararlı olup olmadığına yönelik sorusuna Blain, halkın grev günlerinde ihtiyaç duyduğu hizmetleri alması gerektiği yanıtını verdi.

Blain, grevlerin devam etmesini istemediklerini ve anlaşmazlıklara son verilmesi gerektiğini belirtti.

HÜKÜMET GREVLERİ FRENLEMEK İÇİN YASA HAZIRLIĞINDA

İngiliz hükümeti, kamuda kilit önem taşıyan sektörlerde çalışanların greve gitmelerini kısıtlayacak yasa tasarısını parlamentoya sundu.

Düzenlemenin tren yolları, itfaiye ve ambulans hizmetlerini kapsaması öngörülüyor.

Sendikalar ise kilit kamu sektörlerinde çalışanların greve gitme kararı almaları halinde bile minimum hizmet vermek zorunluluğu getirecek yasayı “antidemokratik ve yasa dışı” olarak niteliyor.

İngiltere’de öğretmenler, hemşireler, tren yolu ve ambulans işçileri sendikaları, maaş artış talebiyle şubat ve martta yeniden greve gideceğini duyurmuştu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli