İnfo Yatırım IERFM’de finans dünyası ile buluştu

İnfo Yatırım; 12-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Nişantaşı Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 6. Uluslararası Katılımlı Ekonomi Araştırmaları ve Finansal Piyasalar Kongresi’ne katılım gösterdi. 

İnfo Yatırım IERFM’de finans dünyası ile buluştu

Finans alanında düzenlenen en büyük organizasyonlardan biri olan Uluslararası Katılımlı Ekonomi Araştırmaları ve Finansal Piyasalar Kongresi’nin (IERFM) altıncısı 12-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında Konya Dedeman Otel’de gerçekleşti. Ev sahipliğini Nişantaşı Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin yaptığı kongrede ekonomi ve finans alanında çalışan akademisyenler, sektör profesyonelleri, uzmanları ile finans medyasının önde gelen isimleri bir araya geldi. 

İnfo Yatırım Kurumsal İletişim Direktörü Mine Uzun’un kapanış moderatörlüğünü gerçekleştirdiği kongrede İnfo Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Mert Yılmaz açılış oturumunda konuşmacı olarak yer aldı. Sürdürülebilir ekonomik büyüme ve finansal stabilizasyon teması ile düzenlenen kongrede Türkiye ve dünyadaki ekonomik durum, yüksek enflasyon konusunda görüşlerini paylaştı.  

6. Uluslararası Katılımlı Ekonomi Araştırmaları ve Finansal Piyasalar Kongresi’nin ilk oturumunda gazeteci Aslı Şafak’ın moderatörlüğünde yapılan açılış konuşmalarını Piri Reis Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burak Arzova ile İnfo Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Mert Yılmaz yaptılar. 

Finansal sisteme güvensizlik ve tasarruf sahipliği oranı, entelektüel sermayenin firmaların uluslararasılaşmaları üzerindeki etkisi, döviz kuru belirsizliğinin ihracat ve ithalat üzerindeki etkisi, Covid 19 pandemi sürecinde işletmelerin karşılaştığı iktisadi sorunlar, sosyal medya deneyiminde pazarlama iletişimi: Youtube reklamcılığı, Türkiye’nin tüketim harcamaları ve sürdürülebilir kalkınma, yeşil finansman uygulamalarının sürdürülebilir kalkınma üzerindeki rolü ile Türkiye’de ekonomik küreselleşme, doğrudan yabancı yatırım ve büyüme ilişkisi gibi önemli konuların mercek altına alındığı kongre katılımcılara ve genç akademisyenlere de motivasyon kaynağı oldu. 

14 Mayıs Cumartesi gününde, 6. Uluslararası Katılımlı Ekonomi Araştırmaları ve Finansal Piyasalar Kongresi’nin kapanış oturumu İnfo Yatırım Kurumsal İletişim Direktörü Mine Uzun’un moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Son oturumda, Türkiye Ekonomik ve Mali Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Binhan Elif Yılmaz ile Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Barış Esen kapanış konuşmalarını gerçekleştirdiler.