Hüseyin Aydın helallik istedi, duygulandı, sesi titredi

10 yıldır Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) Başkanlığını yürüten Ziraat Bankası eski Genel Müdürü Hüseyin Aydın bankacılardan helallik istedi

Hüseyin Aydın helallik istedi, duygulandı, sesi titredi

Kayhan Öztürk / Ekonomi Manşet / ÖZEL HABER

İş Bankası Eski Genel Müdürü Ersin Özince'den sonra 2011 yılında Türkiye Bankalar Birliği'ne (TBB) Başkan seçilen ve 2021 yılında Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü'nden ayrılana kadar aralıksız 10 yıl TBB Başkanlığı yapan Hüseyin Aydın, bugün yapılan TBB'nin 64. Genel Kurulu'nda meslektaşlarından helallik istedi. 

Bugün yapılan TBB 64. Genel Kurulu'nda Hazine Bakanı Lütfi Elvan TBB Eski Başkanı Hüseyin Aydın’a plaket vererek hizmetlerinden ötürü teşekkür etti. Hüseyin Aydın ise yaptığı teşekkür konuşmasında bankacılardan helallik istedi.

Konuşması sırasında bir ara duygusallaşan ve sesi titreyen Hüseyin Aydın, kısa sürede toparlanarak devam ettiği konuşmasında şunları söyledi:

“Nisan 2011, Nisan 2021... Tam 10 yıl, TBB'yi temsil ettim. Bu sürede irili ufaklı bir çok şok yaşadık. Bu şokları başarı ile aştığımız düşünüyorum. Sizlerin de elinizden yaptığınıza şahitlik ediyorum. Davetiniz için teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal etmenizi rica ediyorum.”