Sermaye piyasalarının tanınmış ismi Gedik Yatırım'da

Sermaye piyasalarının önemli bir ismi Gedik Yatırım Menkul Değerler'e transfer oldu

Sermaye piyasalarının tanınmış ismi Gedik Yatırım'da

Gedik Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türkiye Semaye Piyasaları'nın deneyimli ismi Dr. Rüya Eser atandı. Bu görevlendirmeyle Şirketin yönetim kurulu   Erhan Topaç , Onur Topaç, Tevfik Metin Ayışık, Dr.  Rüya Eser ve  Ülkü Feyyaz Taktak' tan oluşuyor.

Dr. RÜYA ESER KİMDİR?

Dr. Rüya Eser, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi' ni bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Finansmanı programında tamamladı. Ayrıca İngiltere'de Birmingham Üniversitesi'nde Para Banka ve Finans  üzerine yüksek lisans yaptı. Doktora derecesini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Bölümü'nden aldı.

İş yaşamına 1985 yılında T. Vakıflar Bankası'nda mali analist yardımcısı olarak başladı, daha sonra 1987-2013 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu'nda uzman ve başuzman olarak  araştırma ve denetleme dairelerinde çalıştı. 2013-2017 yılllarında bir bağımsız denetim şirketinde Kalite Kontrol ve Kurumsal Yönetim Direktörü görevinde bulundu. Ayrıca 2016-2018 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nde bağımsız yönetim kurulu üyeliği yaptı.
Sermaye piyalasaları, bağımsız denetim, kompleksite iktisadı konularında hakemli dergilerde ve kitap bölümlerinde yayınlanan makaleleri ile ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve basılan bildirileri bulunmaktadır. Halen yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak, Mimar Sinan  Güzel Sanatlar Üniversitesi İstatistik Bölümü'nde lisans programında ve Kültür Üniversitesi'nde Para ve Sermaye Piyasaları yüksek lisans programında sermaye piyasası ve risk analizi ile ilgili  dersler vermektedir.

Bunların yanı sıra, SMMM ruhsatına, bağımsız denetçi belgesine ve Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşunun vermiş olduğu lisans belgelerine sahip olup, Bağımsız Denetim Derneği  ve Türkiye Ekonomi Kurumu üyesidir.