user
Borsa güne yükselişle başladı

Sıradaki içerik:

Borsa güne yükselişle başladı

e
sv

Dolar döndü, altında ralli durdu

17 Ocak 2023 10:15
 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Üç kayıp işlem gününün ardından hafta başında Bloomberg Dolar Endeksi ilk kez yükselirken, bu güçlenme altındaki rallinin ara vermesine zemin hazırladı. 4 işlem günü gün içi rekor kıran gram altın da rekor serisini sonlandırdı

Altın, yatırımcıların Fed’in para politikası patikası hakkında daha fazla ipucu verebilecek ABD verilerini fiyatlamasıyla 8 ayın zirvesine yakın seviyelerden işlem gördü.

Haftanın ilk işlem gününde 1.929 doları gören ons altında yeni işlem gününde negatif bir performans sergiledi ve 1.909 doların altını test etti.

Son 4 işlem gününde rekor kıran gram altında da rekor serisine ara verildi.

Değerli metal, Fed’in faiz artışlarını yavaşlatmaya başlayacağı spekülasyonları arasında son iki ayda ralli yapmıştı.

Çarşamba günü ABD’de açıklanacak perakende satışlar ve üretici fiyat endeksi verileri enflasyonun dizginlenmeye başlayıp başlamadığına dair fikir vereceği için altın yatırımcıları açısından da dikkatle izlenecek.

Fed’in iki bölgesel banka başkanının ileriye dönük olarak daha ılımlı faiz artışlarını savunması sonrası gözler Fed yetkililerinin son ekonomik verilere verecekleri tepki de yakından izlenecek.

FOMC toplantılarında oy hakkı bulunan üyelerden John Williams, Lael Brainard ve Christopher Waller’ın bu hafta içinde açıklamalar yapması bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli