Dogecoin'de tehlike çanları!

En büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex’teki marjlı Dogecoin (DOGE) short pozisyonlarının sayısı, yaklaşık 3.4 milyon dolara eşdeğer olan 15.9 milyon DOGE seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekoru kırıldı.

Dogecoin'de tehlike çanları!

Elon Musk, dünyanın en zengin insanlarından biri olan Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu bile karşısına aldı. Bunun sebebi ise gözü kadar sevdiği Dogecoin (DOGE). Ancak Musk’ın bu koruması bile işe yaramadı ve ne yazık ki DOGE düşüşünde hız kazanmaya devam ediyor.

Bir zamanlar en büyük 3. kripto para birimi sıralamasına kadar yükselen DOGE, an itibarıyla ise en yüksek short pozisyon oranına ulaştı. Bitfinex kripto para borsası üzerindeki Dogecoin short pozisyonları, tarihin en yüksek seviyesini gördü.

Dünyanın en büyük türev işlem borsalarından birisinde an itibarıyla 15,9 milyon DOGE değerinde short pozisyon açık ve bu da 3,4 milyon dolara denk geliyor.

DOGE için rekor short!

Aktarılan bilgilere göre bu aslında DOGE için tüm zamanların rekoru anlamına gelmekte. Bu rekor ise öncekiler gibi olumlu değil. Söz konusu short pozisyonların rekor kırması şu an DOGE için düşüş bekleyen kişilerin sayısında da rekor olduğunu ortaya koymakta.


Sir Doge of the Coin ise ilginç bir noktaya değinerek aslında olası bir yükselişe işaret etti. Piyasada bir yön ne kadar ağır basarsa piyasadaki oyuncuların tam tersi yöne ani bir hamle yapması bilinen bir taktik. Bu da şu an rekor kıran short pozisyonların ani bir yükseliş ile likidite olabileceğine işaret ediyor.

Böyle bir şey olması için ise Elon Musk’ın tek bir tweet atması yeterli olabilir. Musk, 25 Kasım tarihinde Dogecoin kurucusunun DOGE hakkındaki bir tweetine alev emojisi atarak yükseliş sinyali vermiş olabilir.