Celsius’un sigortasının sahte olduğu iddia ediliyor

Celsius, Terra‘nın çöküşü ile tetiklenen ayı piyasasında hem kendisini hem de yatırımcılarını zor duruma soktu. Bu noktada çok fazla dava ile karşı karşıya kalan Celsius, son olarak sigorta konusunda da bazı sorunlarla karşılaştı

Celsius’un sigortasının sahte olduğu iddia ediliyor

Avukat Jonathan Levy: Celsius’un Sigortaları Sahte

Çok da uzak olayan bir süre önce kripto lending hizmeti sunan Celsius, kripto piyasalarında yaşanan düşüş sonrası oldukça kritik bir döneme girdi ve iflas bayrağını çekmek zorunda kaldı. Yaşadığı kriz için çözüm olarak müşterilerilerinin paralarını hemen çekmek istemesi durumunda eksik vermeyi teklif eden Celsius, gelen tepkiler sonrası farklı arayışlara gitti. Bu noktada yaşadıkları sorunlar sonrası sigortaya sarılan şirket, her ne kadar 750 milyon dolarlık bir sigortası olduğunu söylese de Celsius hesaplarına bağlı milyonlarca doları olan müvekkillerini temsil eden Avukat Jonathan Levy, bu sigortanın işe yaramaz olduğunu iddia etti:

Levy konu hakkındaki açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sigorta diye bir şey yok. Celsius’un kendi dönem süresi belgelenmişti, ve şirket bu noktada sigorta olmadığını belirtti. Yine de Celsius ve GK8’in kalın harflerle sigorta talep ettiğini görüyoruz. Bu milyar dolarlık menkul kıymet arzına yardımcı olmak için kasıtlı bir aldatmacadan başka bir şey değil”

Diğer bakış açısında Celsius’un yan kuruluşu GK8 ise 500 milyon dolarlık bir sigorta olduğunu belirtiyor. Ancak kripto lending şriketinin CEO’su Alex Mashinsky, bunun hiçbir zaman Celsius’un operasyonlarına entegre edilmediğini belirtmişti. Dr. Levy ise bu sigorta taleplerinin meşruiyetini sorguluyor.