Bitcoin nereye kadar düşecek?

Kripto para birimi Bitcoin'de tarihi rekor sonrası sert geri çekilmeyi uzman isim yorumladı.

Bitcoin nereye kadar düşecek?

Analist ve yatırımcı Michael van de Poppe, mevcut Bitcoin düzeltmesinin henüz sona ermediğini söylüyor. Kripto para piyasasını değerlendirmek için 136.000 YouTube abonesi ile buluşan Poppe, en büyük kripto para birimi BTC’nin toparlanmadan önce daha da düşebileceğini öngörüyor.

”FİBONACCİ UZATMA ARACINA DAYANARAK, BİR ÖNCEKİ YÜKSEK NOKTA İLE BİR ÖNCEKİ DÜŞÜK SEVİYEYE BAKILIR. BU DURUMDA İZLENMESİ GEREKEN KRİTİK SEVİYE 57.000 DOLAR CİVARI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

DAHA BÜYÜK BİR RALLİ YAPMASI İÇİN İSE BTC, 57.000 İLA 59.000 DOLAR ARALIĞINA KADAR İNMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM. SONRASINDA BİTCOİN DAHA GÜÇLÜ YÜKSELİŞLER İÇİN BURADA GÜÇ TOPARLAYACAK.”

Poppe BTC’nin düzeltmeyi bitirdikten sonra %25-50 arasında bir yükseliş yapmasını bekliyor.

”BTC ŞU ANDA GÜNLÜK GRAFİĞİNE BAKTIĞIMIZDA 75.000 DOLAR SEVİYESİNE KADAR ÇIKMA POTANSİYELİNE SAHİP. FAKAT DAHA BÜYÜK BİR YÜKSELİŞ HAREKETİ YAPMASI İÇİN BİRAZ DAHA GERİ ÇEKİLMESİ GEREKİYOR.”

BİR SONRAKİ RALLİ DE BTC FİYATININ 90.000 DOLAR ÜZERİNE ÇIKACAĞINA İNANIYORUM. BURADAKİ TAHMİN SON RALLİ İLE FİBONACCİ HAREKETİNE DAYANIYOR.”

Bitcoin (ETH/BTC) karşısında Ethereum’a bakan Poppe, herhangi bir giriş yapmadan önce paritenin 0.066 BTC’nin (4.012 dolar) üzerinde hareket ettiğini görmek istiyor.

”BU SEVİYENİN (0.066 BTC) ÜZERİNDE GÜVENLİ BİR DESTEK NOKTASI OLUŞTURURSA, İLERİ GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. AŞAĞI DÜŞME DURUMUNDA 0.061 BTC (3.709 DOLAR) SEVİYESİNDE BİR TEPKİ ALIMI BEKLİYORUM.

BURADAN DA DÖNMEZSE DAHA DİP SEVİYELERİ ARAŞTIRIYORUM. BİR SONRAKİ DESTEK SEVİYESİ İSE 0.51 BTC (3.101 DOLAR) CİVARINDA. BU YÜZDEN ALTCOİNLERLE HENÜZ İLGİLENMİYORUM. BU NOKTADA BİTCOİN İLE İLGİLENMEYİ DAHA AVANTAJLI GÖRÜYORUM.”