Beşiktaş JK ve Rain'den dev iş birliği

Kripto varlık platformu Rain ile Beşiktaş JK, Türkiye futbol tarihinin önemli sponsorluk anlaşmalarından birine imza attı. Rain, Vodafone Park’ta gerçekleşen törenle, gelecek sezondan başlayarak iki yıllığına Beşiktaş’ın forma göğüs sponsoru olduğunu duyurdu

Beşiktaş JK ve Rain'den dev iş birliği

Afife Kaya/Özel Haber 

Beşiktaş JK, geçtiğimiz gün heyecanlandıran bir sponsorluk anlaşmasına imza attı. Kulüp, kripto para varlık platformu Rain ile sponsorluk anlaşmasına vardığını açıkladı. Beşiktaş ve Rain arasındaki sponsorluk anlaşmasının imza töreni bugün Vodafone Park'ta gerçekleştirildi.

Yapılan sponsorluk anlaşması, iki yılı kapsayacak şekilde toplamda 14 milyon euro karşılığında sağlandı. Söz konusu anlaşma Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) da bildirildi.

Paylaşılan açıklama şu şekilde: 

“Şirketimiz ile Rain Yazılım ve Ticaret A.Ş. arasında yürütülen görüşmeler neticesinde; 16 Mart 2022 tarihinden başlamak üzere 2023-2024 sezonu sonuna kadar Güney Tribün Sponsorluğu ve 2022-2023 sezonundan başlamak üzere 2023-2024 sezonu sonuna kadar Forma Göğüs Sponsorluğu kapsamında Şirketimize toplam 12.250.000 Avro + KDV ödenmesi konusunda anlaşma sağlanmıştır.”

Toplantıda Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Pazarlama ve İş Geliştirme Yönetim Kurulu Üyesi Enis Ulusoy, Rain kurucuları AJ Nelson, Joseph Dallago ve Yehia Badawy ile Rain Türkiye Genel Müdürü Mehmet Çamır’ın katılımıyla sponsorluk anlaşmasına imza atıldı.

"Rain ile sektörde fark yaratacağımıza inanıyoruz"

Rain Genel Müdürü Mehmet Çamır, imza töreninde yaptığı açıklamasında Beşiktaş taraftarlarına ayrıcalıklar sunulacağını ifade etti. 

Çamır sözlerine şöyle devam etti: 

Rain markasıyla ülkemizde yapacağımız önemli iş birlikleriyle sektörümüzde fark yaratacağımıza inanıyoruz. Bugün bunların ilkini sizlerle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyorum. Kuruluşunun 120. yılında ismimizi hem Beşiktaş’ın göğsüne yazdırmaktan hem de dünyaca ünlü stadına taşımaktan gurur duyuyoruz. Bu iş birliğini Türkiye’de yapmak istediklerimizi herkese anlatmak için iyi bir fırsat olarak değerlendireceğiz ve 20 milyonu aşkın Beşiktaş taraftarının yanında olacağız. Bu anlaşma ile Rain kullanıcıları da futbolcularla tanışma, forma ve maç bileti kazanma, kamplara katılma gibi birtakım ayrıcalıklara sahip olacaklar.

Beşiktaş JK Başkanı Ahmet Nur Çebi ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

120. yılımızı kutlamaya hazırlandığımız 2022-2023 sezonu öncesi çok önemli bir sponsorlukla gücümüze güç katıyoruz. Birçok ülkede faaliyet gösteren Rain, Türkiye’de kendi sektöründe güvenilirliği ve uluslararası tecrübesiyle öne çıkan bir kuruluş. Gobal değere sahip olan Rain ve Beşiktaş markalarının bir araya gelmesiyle heyecan verici bir iş birliği doğuyor. Dünyada önemli sponsorluklara imza atan Rain, artık forma göğüs ve tribün sponsorumuz olarak tüm gücüyle Beşiktaş’ın başarısına katkı sağlayacak. Rain ile uzun soluklu bir yola çıktığımıza ve ortaklığımızın çeşitlenerek süreceğine inanıyorum. Beşiktaş’ın nice başarılarında kol kola olacağız.

Başkan Çebi, 'Rain firması, adı Beşiktaş’la anılan Anderson Talisca'nın transferine sponsor olabilir mi?' sorusuna şöyle cevap verdi:

“Bu konuşulan konu taraftar için çok önemli. Talisca da olabilir daha iyisi de olabilir. Niye sınırlıyorsunuz ki? Biz daha iyisini isteriz.” 

Dünyanın farklı ülkelerinde iştirakleri bulunan kripto varlık platformu Rain, Türkiye pazarına kısa süre önce giriş yaptı. Basit ve güvenli bir şekilde kripto varlık alınıp satılabilen ve saklanabilen bir platform olan Rain; bölgesel genişleme çalışmalarının odağına Türkiye’yi alıyor. Ülkemizde herkesin yeni nesil finansal hizmetlerden yararlanması için güvenilir bir yol arkadaşı olmayı amaçlayan Rain; Türkiye’deki yatırımlarını arttırmayı ve büyümeye odaklanmayı sürdürüyor.